تصویر

دنياي امروز تشنه پيام آزاديبخش اسلام ناب

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری:هشتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش

تصویر

حج بهترین فرصت برای مقابله با دیوارکشی دشمن

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری:حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار مسئولان

تصویر

نجات کشور در گرو تقویت بنیه علمی و اقتصاد دانش بنیان

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری:حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها تن از

تصویر

دلبستگان انقلاب را امیدوار و معارضان را ناامید کنید

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری:حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه آغاز دوره جدید شورای عالی

تصویر

واقعه غدیر منطق مستحکم اسلام در نفی نگاه سکولار است

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در خجسته عید سعید غدیر

حمایت از ما


تبلیغات A

خبرنامه

:

  گروهک "جندالعدل"یافرزندان معاویه
  گروهک "جندالعدل"یافرزندان معاویه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

  میانگین امتیار کاربران: / 3
  ضعیفعالی 

  حمله جمعه شب گذشته به پاسگاه مرزی نیروی انتظامی کشورمان در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان که به شهادت جمعی از مرزبانان کشورمان منجر شد، این سوال را در اذهان به وجود آورد که عاملان این حمله ناجوانمردانه چه کسانی هستند و انگیزه آنان چه بوده است؟

   

  در ساعات ابتدایی اگرچه عده ای احتمال حمله اشرار و قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر را مطرح می کردند، اما با توجه به این که عملیات علیه  ساختمان پاسگاه انجام شده بود ، احتمال درگیری واحد کمین نیروی انتظامی با قاچاقچیان را  کمتر می کرد. در واقع این حمله به نوعی غافلگیری شبانه علیه پاسگاه مرزی ایران بود و پاسگاه حالتی تدافعی داشت. احتمال دوم درگیری بازمانده های گروهک عبدالمالک ریگی و انجام عملیات تروریستی توسط آنها بود. اما با توجه با اعدام ریگی، فروپاشی کادرهای رهبری این گروهک و تضعیف توان عملیاتی آن  گروهک در ایام اخیر باز هم این سوال مطرح شد که آیا واقعا این جنایت توسط گروهک موسوم به "جندالله" انجام شده است؟ 

  در پاسخ قرائن و نکاتی از طرف مسوولین استانی و ملی مطرح شد. مهم ترین نکته ارائه شده این بود که تروریستها پس از عملیات تروریستی خود به محل استقرار خود در آن سوی مرز پاکستان گریخته اند.  به علاوه ریاست دادگستری استان سیستان از اعدام تعدادی از وابستگان به گروهک ریگی و برخی قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد.

  اما روز گذشته نهایتا گروهکی به نام "جندالعدل" مسوولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفت.  این خبر اگر از روز شنبه به شکل غیر رسمی در رسانه ها گمانه زنی شده بود، اما انتشار بیانیه رسمی این گروهک و برخی تصاویر و ویدئوها احتمال انجام این جنایت توسط آنان را تقویت کرد. اما حال سوال این جاست که این گروه متشکل از چه افرادی است و انگیزه آنان از اقدامات تروریستی این چنینی چیست؟

  گروه موسوم به «جیش العدل» که خود را «ارتش عدالت و برابری» معرفی می‌کند مسوولیت قتل مرزبانان نیروی انتظامی ایران در روز جمعه گذشته را بر عهده گرفته وکشتار مرزبانان ایرانی در منطقه سراوان در جنوب شرق ایران را در اظهاراتی غیرانسانی اقدامی «موفق و پیروزمندانه» توصیف کرده و گفته است که به این‌گونه کشتارها ادامه خواهد داد.این گروه گفته است که اعلام مسوولیت این اقدام «به دلایل امنیتی» به تاخیر افتاد.گفتنی است، در حمله گروهی به مرزبانان ایرانی در منطقه سراوان ١٤ نفر از مرزبانان ایرانی شهید و هفت نفر دیگر مجروح شدند. اشرار سپس از منطقه مرزی ایران فرار کرده و در پاکستان پناه گرفتند.

  شبکه تلویزیونی بی‌بی سی فارسی گزارش داد که گروه موسوم به «جیش العدل» مدعی است که بر خلاف آمار اعلام شده توسط ایران، «ده‌ها» نفر را در «دفاع» از جوانان بلوچ، کرد و خوزستانی کشته است، اما در جایی دیگر این اقدام را به جنگ سوریه و حمایت ایران از دولت آن کشور نسبت داده است.گروه موسوم به «جند‌الله» برای مدتی از شیوه مشابه ارتکاب این اقدام در مورد مرزبانان در ایران و سپس فرار به پاکستان استفاده می‌کرد تا این که عبدالمالک ریگی، رهبر آن گروه بازداشت و شبکه او متلاشی شد.

  در متن بیانیه و یا فیلم های منتشره این گروهک،  شیعیان به عنوان روافض!، کافر!، خارج از دین! و متجاوز معرفی می شوند که باید به سزای اعمال خود برسند! صفوی خواندن شیعیان و حمله حساب شده به اندیشه تقریب مذاهب اسلامی که از سوی علمای دوراندیش شیعه و روشن اندیش سنی مطرح است از نکات مهم فیلم های منتشره این گروهک است

  عبدالرحیم ملازاده و اسم استعاریش

  اگرچه رهبر این گروه عبدالرحیم ملازاده نام دارد و شهروند ایران و اهل شهرستان راسک است، اما به دلایلی که به تفصیل به آن خواهیم پرداخت نام مستعار صلاح الدین فاروقی را برای خود انتخاب کرده است. انتخاب نام دو شخصیت  جهان اسلام  اهل سنت در نام و نام خانوادگی مستعارش نشان از برنامه ریزی های فرهنگی او و تیمش برای تحریک برادران اهل سنت  دارد.  انتخاب نام صلاح الدین ایوبی قهرمان جنگ های صلیبی و ترکیب آن با فاروق لقب خلیفه دوم، نشان می دهد او می کوشد نه تنها خود را برآمده از بلوچستان نشان دهد که چهره ای آشنا برای اهل سنت در جهان اسلام و سایر نقاط ایران معرفی نماید.در واقع بعد از اعدام ریگی جریانات سلفی و تروریستی منطقه در قالب گروهکی به نام انصار متشکل شد که آن نیز فروپاشید و موج جدید وهابیت تندرو و تکفیری این بار با پرچم جند العدل در عرصه حاضر شده است.

  ایجاد جنگ فرقه ای و تجزیه طلبی با چاشنی وهابیت

  اگرچه گروهکهایی مانند ریگی و امثالهم ادعای برخی مطالبات محلی و قومی را داشتند ، اما گروهک جندالعدل در بیانیه خود نشان داده تروریسم تکفیری وارد فاز جدیدی از ادعاها و جهت گیری ها شده است. در این بیانیه این گروهک کوشیده عملیات تروریستی خود را به واکنشی به ماجراهای سوریه مرتبط سازد و آن را در چارچوب جنگ منطقه ای سنی و شیعه مرتبط کند! به علاوه در فیلم منتشر شده با دقت به نقش ایران در سوریه، لبنان، افغانستان، عراق، پاکستان و بحرین اشاره شده است.

  نکته دوم مهم در این بیانیه تلاش برای تحریک سایر قومیت های کشورمان می باشد. در این بیانیه و فیلمهای منتشر شده پس از  لعن، توهین و اهانت بسیار به شیعیان ، احقاق حقوق جوانان بلوچ، کرد و عرب احوازی (!) مورد تأکید قرار گرفته است!

  نکته مهم و قابل تامل در اسناد و فیلمهای منتشر شده این است که رهبران این گروهک بسان پیمانکاری که پروژه نمونه را به خوبی انجام داده اند و حال به دنبال سفارش اصلی هستند از "مسلمانان جهان" کمک می خواهند. در بخشی از این بیانیه خطاب به مسلمانان جهان -بخوانید دول عربی حاشیه خلیج فارس و محافل وهابی- آمده است: «از همه مسلمانان می‌خواهد که در این جنگ فرزندان خود را باجان و مال یاری دهند و...» 

  نکته سوم بسیار مهم گرایشهای تکفیری است که می توان منشا آن را در تفکرات وهابیت سعودی دید. در متن بیانیه و یا فیلمهای منتشره این گروهک  شیعیان به عنوان روافض!، کافر!، خارج از دین! و متجاوز معرفی می شوند که باید به سزای اعمال خود برسند! صفوی خواندن شیعیان و حمله حساب شده به اندیشه تقریب مذاهب اسلامی که از سوی علمای دوراندیش شیعه و روشن اندیش سنی مطرح است از نکات مهم فیلمهای منتشره این گروهک است.

  به ما برای جهاد ایران کمک کنید!

  نکته مهم و قابل تامل در اسناد و فیلمهای منتشر شده این است که رهبران این گروهک بسان پیمانکاری که پروژه نمونه را به خوبی انجام داده اند و حال به دنبال سفارش اصلی هستند از "مسلمانان جهان" کمک می خواهند. در بخشی از این بیانیه خطاب به مسلمانان جهان بخوانید دول عربی حاشیه خلیج فارس و محافل وهابی آمده است:«از همه مسلمانان می‌خواهد که در این جنگ فرزندان خود را باجان و مال یاری دهند و...»  

  به نظر می رسد اینها می کوشند که حامیان نظامی و مالی شان نشان دهند که ارزش سرمایه گذاری دارند. حامیان نظامی، مالی و اطلاعاتی این گروهک که به برخی مهمات نیمه سنگین هم مجهز بوده اند همانند که در سوریه به تروریستها کمک می کنند. هم چنین در بخش از فیلم منتشر شده این گروهک که از لحاظ ادبیات و تکنیک بسیار شبیه فیلمهای منتشر شده سران القاعده و هم چنین تکفیریهای سوریه است از لزوم فتح دوباره ایران سخن گفته می شود!

  سرویس اطلاعاتی عربستان از سوریه تا ایران

  محافل تندرو و وهابی عربستان سعودی که در درچارچوب سازمان اطلاعات و امنیت این کشور با رهبری بندر بن سلطان مشغول التهاب آفرینی در منطقه است ، این بار به زعم خود کوشیده است جبهه جدیدی علیه "هلال شیعی" بگشاید.  امنیتی های عربستان که هم می کوشند لبنان را برای حزب الله ناامن کنند و هم دولت مالکی را در عراق به زانو درآورند، این بار قمار بزرگی برای گشودن جبهه جدیدی در ایران توسط دست نشانده های وهابی شان در این منطقه مرتکب شده اند. عربستان سعودی که در یکی دو سال اخیر بی پروا و علنی از شبه نظامیان و تروریستهای چند ملیتی تکفیری در سوریه حمایت می کند و انواع و اقسام گروههای خشن، افراطی و واپسگرا را در سوریه پشتیبانی می کند ، این بار به دنبال باز کردن جبهه جدیدی علیه لنگرگاه ثبات منطقه یعنی ایران است. در واقع محافل تندرو سعودی با تهییج و تحریک عواطف قومی و فرقه ای در سوریه آتشی خانمان سوز به راه انداخته اند که نتیجه آن رشد گروههای تکفیری شیعه ستیز  است.

  عربستان سعودی و اسراییل دو کشور نگران نسبت به فضای مثبت ایجاد شده درباره ایران در عرصه بین الملل هستند. ایران نه تنها در سیاست خارجی جدید خود به دنبال باز تعریف خود به عنوان بازیگری مسوول در منطقه و تنش زدایی در روابط منطقه ای است، بلکه می کوشد رهبری موج مبارزه با خشونت و افراطی گری را به عهده گیرد. شاید مهم ترین مصداق خشونت ورزان افراطی هم برای غرب و ایران گروههای تندرو القاعده و جریانات سلفی وابسته باشد. در فضای سیاسی منطقه که عربستان از  تنش زدایی میان غرب و ایران بسیار نگران و نسبت به معامله آینده ایران و آمریکا حساس هستند، ایجاد بی ثباتی و جنگ فرقه ای در ایران می تواند موضع ایران را به عنوان تنها کشور با ثبات تضعیف کرده و عربستان را تقویت کند.

   

  نشان ديگري از بي اعتمادي

  عمليات تروريستي سراوان در حالي در روز جمعه سوم آبان سال‌جاري در محدوده پاسگاه 167 گزبستان به وقوع پيوست که طي آن 14 نفر شهيد، 6 نفر مجروح شدند.گروه موسوم به «جيش العدل» که خود را «ارتش عدالت و برابري» معرفي مي‌کند، مسئوليت به شهادت رساندن مرزبانان نيروي انتظامي ايران را بر عهده گرفت.اين حركت تلخ باعث شد تا بار ديگر انگشت اتهام به سوي دولت آمريكا به عنوان حامي اصلي گروهك هاي تروريستي در منطقه به خصوص گروهك هاي ضد جمهوري اسلامي ايران نشانه رود.سابقه تاريخي دولت آمريكا در تجهيز و تحريك اين قبيل گروهك هاي مزدور به منظور ايجاد ناامني در منطقه و ضربه زدن به نظام جمهوري اسلامي تيره و تار است.

  دولت آمريكا هر ساله بودجه هاي قابل توجهي را براي تجهيز و حمايت از اين گروهك هاي تروريستي اختصاص مي دهد.اين بودجه‌ها همواره براي طيف وسيعي از عمليات‌هاي خرابکارانه و تروريستي در جغرافياي جمهوري اسلامي مورد استفاده قرار گرفته است. حمله هوايي نظامي از طبس تا جنگ نفت کش‌ها در خليج فارس، حمايت تسليحاتي و سياسي از رژيم بعث عراق در جريان جنگ تحميلي 8 ساله، حمايت از جريان تروريسم ضد ايراني از مجاهدين خلق تا طالبان و گروهک‌هاي جندالله و پژاک، تلاش گسترده براي ايجاد جنگ‌هاي قومي و فرقه‌اي در کردستان، گلستان، آذربايجان، خوزستان و سيستان، استفاده ابزاري از نهادها و مجامع بين المللي مانند آژانس بين المللي انرژي اتمي، سازمان ملل و شوراي حقوق بشر و ترور دانشمندان هسته‌اي و... نمونه‌هايي از اين دست، اقدامات تروريستي آمريکا عليه ايران بوده است.همه اينها نشان از خصومت ريشه اي آمريكايي ها نسبت به جمهوري اسلامي و تناقض آشكار در برخورد با تروريسم دارد.

  حادثه تروريستي اخير نيز توسط گروهكي رخ داد كه وابسته به دولت آمريكاست و سعي دارد مانع از آرامش در منطقه و خالي شدن آن از گروهك هاي تروريستي گردد.پس از سرنگوني گروهک ريگي اين گروهک يعني «جيش‌العدل» بناي درگيري با نظام را در اين منطقه از کشور آغاز کرده است. سرکردگي اين جريان را نيز فردي شرور، وهابي و معاند به نام عبدالرحيم ملازهي ساکن شهرستان راسک برعهده دارد که بعد از دستگيري برادر شرورش عبدالرحيم ملازهي به اتهام مشارکت در شهادت مولوي جنگي زهي به پاکستان متواري شده است.

  گروهکي که عبدالرحيم ملازهي بنا نهاده نيز جيش العدل نام گرفت تا به زعم خود با اجير کردن عده‌اي افراطي در مناطقي چون شهرستان هاي راسک، نيکشهر، ايرانشهر به تبليغ افکار و اعتقادات سلفيت بپردازد.حالا اين گروه با به شهادت رساندن تعدادي از نيروهاي هنگ مرزي سراوان نشان داد که به دنبال اشاعه اعتقادات عبدالمالک ريگي که هم سلفي و وهابي و هم تکفيري بود، مي باشد.

  هرچند کارنامه دشمني دشمنان جمهوري اسلامي ايران پر است از عمليات‌هاي خرابکارانه و تروريستي بر عليه ملت ايران اما در شرايط فعلي که از يک‌سو آمريکايي‌ها خواهان مذاکره با نظام جمهوري اسلامي ايران هستند و ادعاي صداقت در اين راه را نيز دارند، و از سوي ديگر عده‌اي از ذوق‌زدگان داخلي از اين رابطه احتمالي مسرور هستند، عمليات ترويستي سراوان مي‌تواند مهر تاييد ديگري بر اين مدعا باشد كه آمريكائي هاهيچ گاه صادق نبودند و خيري براي ملت ما ندارند.چطور امكان دارد حكومتي كه دستش به خون بسياري از جوانان اين سرزمين آلوده است بخواهد از در دوستي با ما در آيد. از سوي ديگر حمايت مالي از گروهک تروريستي منافقين براي امنيت و سلامت اعضاي اين گروهک نشان مي‌دهد که تغييري در رفتارهاي آمريکا به وجود نيامده وهمچنان بر اساس روح استکباري که در مسئولان کاخ سفيد وجود دارد به دنبال رسيدن به خواسته‌هاي نامشروع خود هستند.

  اين رفتار دوگانه آمريكائي ها در مواجه با تروريسم و برخورد با جمهوري اسلامي ياد آور سخنان گهربار مقام معظم رهبري است که فرمودند «ما همچنان به غربي‌ها و دشمنان ديرينه جمهوري اسلامي ايران، بي‌اعتماد هستيم» مي اندازد.از اينرو از دولتمردان و تيم مذاکره کننده انتظار مي رود تا زمان روشن شدن موضع آمريکايي‌ها و اعلام برائت آنها نسبت به چنين اقدامات تروريستي، هيچ چراغ سبزي به گروه 1+5 نشان نداده و همچنان با پافشاري و يادآوري جنايات فجيع آمريکا به دنبال استيفاي حق ملت ايران باشند و در اين راه از هيچ اقدامي عقب‌نشيني نکنند.کشورهاي که برطبل مبارزه با تروريسم مي‌کوبندبا حمايت از گروهک تروريستي منافقين که دستش به خون هزاران جوان بي گناه ايراني آلوده است بار ديگر ثابت مي‌کند مبارزه با تروريسم تنها بهانه‌اي براي رسيدن به خواسته‌هاي استکباري آنها است.

  اظهار نظر ظریف در فیسبوک به این  اقدام تروریستی

  وزیر امور خارجه با اشاره به اقدام تروریستی اخیر در شرق کشور خاطر نشان کرد: حادثه دردناک سراوان یک نمونه از نتایج گسترش افراط گرایی در منطقه است، افراط و تروریسم مرز نمی شناسد. در جهان امروز امنیت قابل تفکیک نیست و لذا برای حفظ امنیت کشور خود ناگزیریم به برقراری امنیت در منطقه کمک کنیم. متن کامل نوشتار دوم وزیر خارجه به شرح زیر است:

  تعدادی از دوستان به درستی در مورد شهدای سراوان تذکر داده بودند. در ابتدا این ضایعه دردناک را به خانواده های عزیز این شهدای بزرگوار و به همه مردم بزرگ ایران تسلیت عرض می کنم.راستش قصد داشتم در گزارش فردایم به این موضوع بپردازم. چون برنامه ریزی کرده ایم که فردا صبح تماس تلفنی با وزیر امور خارجه پاکستان در مورد این جنایت هولناک تروریستی داشته باشم. دیروز هم تمام وزارت امورخارجه بسیج شده بود تا تحرکات لازم را برای برخورد با این اقدام غیرانسانی که نمونه ای از تروریسم بین المللی و نمادی از گسترش افراطی گری در منطقه است را انجام دهد. دوستانی که نسبت به پیگیری موضوعاتی مثل سوریه و افغانستان انتقاد می کنند، باید به این نکته توجه کنند که حادثه دردناک سراوان یک نمونه از نتایج گسترش افراط گرایی در منطقه است. افراط و تروریسم مرز نمی شناسد. در جهان امروز امنیت قابل تفکیک نیست و لذا برای حفظ امنیت کشور خود ناگزیریم به برقراری امنیت در منطقه کمک کنیم.

   

  آيتم جزئيات

  تاریخ ارسال 06 آبان 1392 توسط کردستان وب l کد خبری: 364

  اضافه‌ كردن نظر

  لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با کردستان وب، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
  1.ازارسال پیام های توهین آمیز که به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض باشد جدا خودداری فرمایید.
  2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی جداخودداری کنید.


  کد امنيتي
  باز خوانی تصویر امنیتی

  تمامی حقوق مطالب برای کردستان وب محفوظ است